Aktualności
  • English (UK)
  • pl-PL

Grzegorz Wiśniewski prezes Instytutu Energetyki Odnawialnej krytycznie o rządowym programie ograniczenia zanieczyszczeń atmosferycznych w rozmowie z Robertem Lidke z portalu Alebank.pl. Wg prezesa IEO powinniśmy opodatkować używanie wysokoemisyjnych paliw kopalnych. Te środki należy przeznaczyć przede wszystkim na ulgi podatkowe dla tych, którzy inwestują w urządzenia i rozwiązanie ograniczające emisję szkodliwych substancji do atmosfery 

Robert Lidke: Rząd przedstawił program walki za smogiem. Po upływie 9 lat mamy mieć w Polsce świeże powietrze. Czy to jest realne?

Grzegorz Wiśniewski: 9 lat w sytuacji, w jakiej my się teraz znajdujemy, to wcale nie jest odległy termin. Inne kraje w Europie poradziły sobie ze smogiem, ale pracowały nad tym 20, a niektóre 25 lat. Pracowały spokojnie. My zaszliśmy za daleko uważając, że powietrze w zasadzie może być ściekiem. W takim rozumieniu, że bezkarnie można do powietrza emitować, co się chce. Rozwiązaliśmy problem wodno-ściekowej, rozwiązaliśmy problem odpadów, a wydawało się nam, że powietrze to jest sprawa globalna, że to wszystko się gdzieś rozejdzie.

Pełna wersja artykuł jest dostępna na stronie: http://alebank.pl

Pin It
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA Akceptuje regulamin