Aktualności
  • English (UK)
  • pl-PL

Dyrektor Katarzyna Michałowska-Knap, koordynator zespołu ds. energetyki wiatrowej Instytutu Energetyki Odnawialnej wzięła udział w debacie "Odnawialne źródła energii (OZE) dla Polski Wschodniej" przeprowadzonej 26 września 2019 roku podczas Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku. Fotowoltaika nie ma obecnie tych problemów, jakie miała energetyka wiatrowa, ale zdaniem Katarzyny Michałowskiej-Knap z IEO, powinna mimo to wyciągnąć wnioski, jeśli chodzi m.in. o konsultacje ze społecznościami lokalnymi.

Dyrektor Katarzyna Michałowska-Knap, nie do końca zgadza się z tym, że już mamy w Polsce boom inwestycyjny w energetyce wiatrowej i wskazuje, że na razie to kwestia rozwoju rynku deweloperskiego, a i tak daleko mu do poziomu deklarowanego przed laty.

- O boomie inwestycyjnym możemy mówić, kiedy będzie przybywało konkretnych zbudowanych inwestycji. Na razie to się jeszcze specjalnie nie dzieje - oceniła Katarzyna Michałowska-Knap.

Zaznaczyła też, że zgodnie z informacjami posiadanymi przez IEO energetyka wiatrowa w Polsce nie rozwija się równomiernie na terenie całego kraju.

Więcej na: www.wnp.pl

 

 

Pin It
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA Akceptuje regulamin