About us
  • English (UK)
  • pl-PL

404 Page

Oferujemy kompleksowe wsparcie w implementacji technologii OZE dla przedsiębiorstwa przemysłowego. Nasza oferta obejmuje kilka etapów współpracy:

  • ETAP I: Wstępna ocena potencjału przedsiębiorstwa:
    • Analizujemy możliwości redukcji kosztów energii poprzez wdrożenie OZE, przeprowadzając szczegółową analizę działek i gruntów, oraz oceniając potencjał wiatrowy na wybranych terenach.
  • ETAP II: Weryfikacja wykonalności projektu OZE dla przedsiębiorstwa
    • Organizujemy wizyty na terenie obiektów przemysłowych, aby dokładnie ocenić warunki i możliwości wykorzystania OZE. Współpracujemy z zarządem przedsiębiorstwa, aby nasze rozwiązania były w pełni zintegrowane ze strategią firmy.
    • Przeprowadzamy kompleksową ocenę techniczną, logistyczną i prawną, identyfikując potencjalne wyzwania oraz proponując optymalne rozwiązania.
  • ETAP III: Analiza techniczno-ekonomiczna z podsumowaniem i rekomendacjami:
    • Oferujemy szczegółową analizę ekonomiczną, prognozujemy zwrot z inwestycji oraz przedstawiamy możliwości finansowania projektu. Nasze rekomendacje obejmują wybór najbardziej efektywnych technologicznie i ekonomicznie rozwiązań OZE

Nasze działania są zawsze dostosowane do indywidualnych potrzeb i oczekiwań każdego klienta, co gwarantuje maksymalną efektywność wdrożonych projektów. Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi dokumentami:

Do pobrania:

Instytut Energetyki Odnawialnej, śledząc dynamiczne zmiany na rynku energii elektrycznej, regularnie aktualizuje i udostępnia prognozy cen energii oraz analizy profili cen godzinowych oraz tzw. „kosztu profili” energii z OZE, stosowanych np. w systemie aukcyjnym lub w umowach PPA na zakup pasma(odcinka) energii z OZE.

Dane oparte są na informacjach dostarczonych przez ENTSO-E, stanowią kluczowe narzędzie dla zrozumienia obecnego stanu rynku, prognozowania jego przyszłych trendów na potrzeby analiz ekonomicznych w OZE, magazyny energii i tzw. „sector coupling”.                                                                                                             

Poniższy wykres, przedstawiający ceny energii elektrycznej w Polsce od początku 2019 roku do końca 2023, jest cennym zasobem dla każdego zainteresowanego funkcjonowaniem rynku energii. Dane o cenach energii zostały skonwertowane z Euro na PLN według kursu Narodowego Banku Polskiego, co zapewnia dokładność i wiarygodność prezentowanych informacji.

Statystyki i analizy profili i spreadów cenowych, które znajdują zastosowanie przy ocenie opłacalności magazynów energii oraz są istotne dla inwestorów w OZE, dostarczają szczegółowego wglądu w mechanizmy rynkowe i pozwalają na ocenę potencjalnych zysków oraz ryzyk. Prezentowany powyżej wykres nie tylko obrazuje historię cen, ale również może być narzędziem wspierającym strategiczne decyzje związane z inwestycjami i zarządzaniem portfelem energetycznym.

Instytut Energetyki Odnawialnej udostępnia  i aktualizuje dane oraz zapewnia, że wszystkie udostępnia dane, zestawienia, analizy są prowadzone z najwyższą starannością i rzetelnością, co czyni je nieocenionym źródłem wiedzy dla wszystkich zainteresowanych rynkiem energii elektrycznej.

Więcej informacji związanych z tematem:

Grzegorz Wiśniewski, Prezes Zarządu EC BREC Instytut Energetyki Odnawialnej, były dyrektor Europejskiego Centrum Energii Odnawialnej (EC BREC) w Instytucie Budownictwa, Mechanizacji i Elektryfikacji Rolnictwa. Grzegorz Wiśniewski jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, kierunek mechanika i energetyka procesowa (1987) oraz Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek organizacja i zarządzanie (1997). Specjalizuje się w zagadnieniach technicznych i ekonomicznych wykorzystania energii odnawialnej oraz w zagadnieniach socjoekonomicznych związanych programowaniem wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Od 2002 r. był przedstawicielem Polski w Grupie Ekspertów Dyrektoriatu Komisji Europejskiej ds. Energii i Transportu (obecnie DG ENER) (inicjatywa managEnergy, której - tzw. Grupie Refleksyjnej przewodniczył w latach 2008/2009). W latach 2000-2004 był doradcą, a potem przewodniczącym Zespołu Rady Doradców Ministra Środowiska ds. OZE. Jest członkiem kilku zespołów doradczych Ministra Gospodarki, np. ds. rozwiązań systemowych w energetyce i ds. produkcji urządzeń OZE oraz członkiem Komitetu Sterującego ds. zaawansowanych technologii pozyskania energii w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. Kierował pracami nad kluczowymi dla energetyki odnawialnej ekspertyzami rządowymi dotyczącymi kierunków rozwoju prawa, ocen ekonomicznych technologii OZE. Jest współpatronem krajowej „Strategii rozwoju energetyki odnawialnej”, pierwszego projektu ustawy o odnawialnych źródłach energii, założeń do systemu zielonych certyfikatów, inicjatorem poprawki prosumenckiej. Jest współprowadzącym ekonomiczne studia podyplomowe „Inwestycje w odnawiane źródła energii”. W październiku 2015 roku został powołany w skład Narodowej Rady Rozwoju przez Prezydencie RP. Był też ekspertem i członkiem Grupy Robaczej ds. PZE Wojewódzkiej Rady ds. Bezpieczeństwa Energetycznego przy Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku. Jest autorem i współautorem dwóch patentów w obszarze technologii energetyki słonecznej.

Jest autorem blogu "ODNAWIALNY"

A well-thought-out and effective solutions for the renewable energy market.


VAT no PL524-24-00-349; The District Court for the Capital City Warsaw; Commercial Division of the National Court Register under NCR: 0000036667; Bank ALIOR 02-519 Warsaw, Rakowiecka Str. 39a, PL64 2490 0005 0000 4600 7251 1624

Cookies