Aktualności
  • English (UK)
  • pl-PL

Systemy ciepłownicze współpracujące z odnawialnymi źródłami energii i magazynami ciepła

Organizator:

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Instytut Energetyki Odnawialnej

Systemy ciepłownicze współpracujące z odnawialnymi źródłami energii i magazynami ciepła będą tematem branżowej konferencji, na którą 17 stycznia br. zaprasza Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Instytut Energetyki Odnawialnej. Spotkanie jest adresowane przede wszystkim do przedsiębiorstw ciepłowniczych i spółdzielni mieszkaniowych oraz dostawców technologii OZE.

Konferencja odbędzie się w siedzibie NFOŚiGW (Warszawa, ul. Konstruktorska 3a) o godz. 9:30. Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem: katarzyna.rutkowska@nfosigw.gov.pl (warunkiem udziału w konferencji jest uzyskanie mailowego potwierdzenia). Współorganizatorem wydarzenia jest Instytut Energetyki Odnawialnej (IEO).

Wykorzystanie „zielonego ciepła” umożliwia wytwórcom ciepła spełnienie wymagań Efektywnego Systemu Ciepłowniczego, co jest obecnie jednym z największych i najpilniejszych wyzwań dla zdecydowanej większości przedsiębiorstw ciepłowniczych. Systemy ciepłownicze współpracujące z OZE i jednocześnie z magazynami ciepła pozwalają na optymalne integrowanie różnych rodzajów OZE, łącznie z podnoszeniem efektywności kogeneracji i efektywnym wykorzystaniem źródeł pogodowo zależnych. Takie rozwiązania – umożliwiające ograniczenie zarówno niskiej emisji, jak i emisji CO2 – przyczyniają się do realizacji przez Polskę zobowiązań międzynarodowych w zakresie ciepłownictwa i elektroenergetyki oraz wymogów środowiskowych.

Podczas konferencji NFOŚiGW i IEO, zaprezentowane zostaną doświadczenia międzynarodowe z realizacji projektu Solar District Heating (SDH) wraz z technologiczną mapą drogową rozwoju inteligentnych systemów ciepłowniczych oraz potencjału wykorzystania ciepła i energii elektrycznej z OZE w polskich przedsiębiorstwach ciepłowniczych. Podstawą do dyskusji będą doświadczenia duńskie, uwarunkowania krajowego ciepłownictwa oraz rodzimy potencjał przemysłowy i naukowy. Konferencja ma charakter interdyscyplinarny, łączący różne punkty widzenia.

Dyskusja na konferencji ma przyczynić się do realizacji działań służących proekologicznej transformacji sektora ciepłowniczego. Pozwoli również dobrze ukierunkować prace nad ewentualnym uruchomieniem przez NFOŚiGW nowego programu wsparcia dla ciepłownictwa systemowego, w tym dla profesjonalnych firm koncesjonowanych, firm deweloperskich i spółdzielni mieszkaniowych. Rosnące wymagania środowiskowe czekają wszystkich wytwórców ciepła.

Pobierz program konferencji.

Pin It
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA Terms and Conditions

A well-thought-out and effective solutions for the renewable energy market.


VAT no PL524-24-00-349; The District Court for the Capital City Warsaw; Commercial Division of the National Court Register under NCR: 0000036667; Bank ALIOR 02-519 Warsaw, Rakowiecka Str. 39a, PL64 2490 0005 0000 4600 7251 1624

Cookies