Aktualności
  • English (UK)
  • pl-PL

Instytut Energetyki Odnawialnej przygotowuje już jedenastą edycję raportu „Rynek Fotowoltaiki w Polsce”. W raporcie oprócz aktualnego stanu rozwoju rynku fotowoltaicznego zostaną przedstawione średniookresowe prognozy mocy zainstalowanej w PV, rola fotowoltaiki na rynku energii, fundusze i finansowanie oraz krajowe i europejskie uwarunkowania regulacyjne, a także aktualne koszty oraz plany rozwojowe firm na rynku dostaw technologii i usług przeprowadzonego przez IEO.

 

Już wkrótce wiodące firmy przemysłowe, instalatorskie i deweloperskie oraz inwestorzy będą mogli wziąć udział w badaniu rynku i pozycjonować swoją firmę pod względem sprzedaży w 2022 roku, na tle całej branży. Zachęcamy do śledzenia zakładki dotyczącej raportu na stronie IEO.

Rynek fotowoltaiczny pozostaje głównym obszarem inwestycji w energetyce odnawialnej. Przyrost nowych instalacji PV jest dalej bardzo dynamiczny. Corocznie Raport IEO pozycjonuje Polskę na tle innych państw europejskich pod kątem przyrostu mocy zainstalowanej i prognozuje dane na kolejne lata. Zgodnie z przewidywaniami w 2022 roku Polska ponownie znalazła się ścisłej czołówce wśród krajów UE.

Pandemia, zakłócenia w łańcuchu dostaw i problemy z dostępem do sieci w 2022 roku nie zahamowały rozwoju ani farm PV, ani też rynku prosumenckiego, który po spowolnieniu w II kw. ‘2022 szybko „odbija”. Po zakończeniu programu RPO 2014-2020 duży wkład w rosnące obroty branży wnoszą kolejne wersje Mój Prąd. Banki coraz chętniej udzielają finansowania, a przed inwestorami otwierają się nowe możliwości pozyskania środków unijnych na rozwój.

Pojawiają się pierwsze innowacyjne projekty w szybko rosnących segmentach rynku: AgroPV, hybrydy wiatrowo-słoneczne, autoproducenci (przemył, rolnictwo, „carporty”), PV z magazynami energii elektrycznej i ciepła, a nawet koncepcje projektów z zielonym wodorem.

W nowych obszarach rynku działają i wyznaczają trendy Partnerzy tegorocznego raportu.

 

 

 

BayWa r.e. to wiodący, działający w 30 krajach deweloper, dystrybutor oraz dostawca usług i rozwiązań z zakresu energetyki odnawialnej. Wybudowaliśmy i przyłączyliśmy do sieci instalacje o mocy sięgającej już 5 GW oraz zarządzamy przeszło 10,5 GW aktywów. W Polsce firma prowadzi działalność w zakresie rozwoju wielkoskalowych projektów farm fotowoltaicznych i wiatrowych, a także dystrybucji w sektorze energii słonecznej (hurtownia fotowoltaiczna współpracująca z firmami instalatorskimi).

 

 

 

CORAB S.A. jest wiodącym europejskim producentem systemów fotowoltaicznych oraz dystrybutorem urządzeń renomowanych marek branży OZE. Od ponad 30 lat firma projektuje konstrukcje i doskonali technologię wytwarzania produktów ze stali i aluminium. Spółkę wyróżniają doświadczenie, innowacyjność i kompetencje. Sprawiają one, że CORAB S.A. jest jednym z liderów branży OZE w Polsce i Europie. CORAB S.A. to pewny kontrahent w biznesie i właściwy partner do uzyskania niezależności energetycznej.

 

 

 

EDP Energia Polska działa na polskim rynku energetycznym od 2020 roku. Firma dostarcza klientom biznesowym rozwiązania energetyczne i fotowoltaiczne. Oferta usług obejmuje zarówno model transakcyjny, jak i PV-as-a-Service (pozwalający firmom na korzystanie z instalacji fotowoltaicznej bez żadnych początkowych inwestycji, co znacząco ogranicza wydatki za energię elektryczną). Spółka jest członkiem grupy EDP, która jest międzynarodowym liderem w dziedzinie energii odnawialnej i rozwiązań PV.

 

 

 

mBank był pierwszym w pełni internetowym bankiem w Polsce, a dziś wyznacza kierunek rozwoju bankowości mobilnej i online. Jest jedną z najszybciej rozwijających się marek finansowych w Polsce, od 26 lat notowaną na warszawskiej GPW. Bank rozpoczął działalność 36 lat temu jako BRE Bank. W 2013 r. nazwa mBanku zastąpiła marki BRE i MultiuBanku. Dzisiaj jest bankiem uniwersalnym, obsługującym ponad 5,5 mln klientów detalicznych i 31 tys. klientów korporacyjnych.

Pin It
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA Terms and Conditions

A well-thought-out and effective solutions for the renewable energy market.


VAT no PL524-24-00-349; The District Court for the Capital City Warsaw; Commercial Division of the National Court Register under NCR: 0000036667; Bank ALIOR 02-519 Warsaw, Rakowiecka Str. 39a, PL64 2490 0005 0000 4600 7251 1624

Cookies