Partnerzy Raportu 2022
  • English (UK)
  • pl-PL

 

BayWa r.e. to wiodący, działający globalnie deweloper, dystrybutor i dostawca usług i rozwiązań z zakresu energii odnawialnej, który udostępnił do sieci ponad 4 GW energii oraz zarządza przeszło 10 GW aktywów. W Polsce firma prowadzi działalność zarówno w ramach dystrybucji w sektorze energii słonecznej (hurtownia fotowoltaiczna współpracująca z firmami instalatorskimi), jak również działalność projektową w zakresie energii wiatrowej oraz elektrowni PV.

mBank jest jedną z najsilniejszych i najszybciej rozwijających się marek finansowych w Polsce. Notowany na GPW od 1992 r., jest od lat synonimem innowacyjnych rozwiązań w bankowości. mBank wyróżnia najwyższej klasy bankowość cyfrowa dla firm oraz kompleksowa oferta finansowania inwestycji w biznesie. Bank regularnie otrzymuje też wysokie ratingi ESG. Zgodnie ze swoją strategią mBank systematycznie rozszerza współpracę z firmami z perspektywicznych branż, takich jak OZE.

Soltec od 2006 roku współtworzy rynek fotowoltaiki w Polsce dostarczając wysokiej jakości komponenty i rozwiązania PV firmom, które projektują, montują oraz serwisują instalacje fotowoltaiczne. Od ponad 12 lat spółka specjalizuje się w doradztwie i sprzedaży systemów magazynowania energii. Jako ekspert branży fotowoltaicznej, oferuje usługi projektowania instalacji PV, serwisu oraz szkoleń pod szyldem SOLACADEMY. Wraz z partnerami biznesowymi Soltec realizuje instalacje o zróżnicowanych mocach - 50 kW, 100 kW, 200 kW – oraz wielkoskalowe projekty powyżej 1 MW, dostarczając niezbędne komponenty PV i zapewniając opiekę na wielu płaszczyznach.

 

 

ALSEVA to krakowski generalny wykonawca wielkopowierzchniowych farm fotowoltaicznych, który nie tylko buduje (EPC), ale też projektuje i serwisuje farmy o łącznej mocy ponad 100 MW. Obecnie realizuje m.in. farmę PV w Rzezawie (woj. małopolskie) o mocy 60 MW, która będzie jedną z największych instalacji tego typu w Polsce. Firma prowadzi prace przy użyciu własnych zespołów wykonawczych i zasobów sprzętowych. Działa też w zakresie tworzenia magazynów energii i zapewniania umów PPA dla przedsiębiorców.

 

 

Corab to polska firma z 30-letnim doświadczeniem w elektronice i produkcji komponentów ze stali i aluminium. To wiodący polski producent systemów fotowoltaicznych oraz dystrybutor renomowanych marek branży OZE. Wszystkie produkty powstają w zakładzie produkcyjnym w Bartoszycach. Firma Corab oferuje systemy na wszelkie rodzaje dachów, oraz konstrukcje dedykowane m.in. obszarom rolniczym oraz farmom fotowoltaicznym. Corab eksportuje swoje konstrukcje do 20 krajów na całym świecie oraz współpracuje z siecią wyselekcjonowanych firm instalacyjnych z całej Polski, działających jako sieć Corab Partner.

 

 

OX2 rozwija i sprzedaje farmy wiatrowe oraz fotowoltaiczne. Od 2004 roku OX2 objął pozycję lidera pod względem realizacji wielkoskalowych, lądowych inwestycji wiatrowych oraz sprzedał obiekty o łącznej mocy zainstalowanej na poziomie około 2,5 GW w Szwecji, Finlandii, Norwegii oraz Polsce. Misją OX2 jest przewodzenie w trwającej transformacji energetycznej oraz poprzez zwiększanie dostępu do odnawialnej energii, działanie na rzecz bardziej zrównoważonej przyszłości.

PCWO Energy jest jedną z najszybciej rozwijających się grup kapitałowych na rynku energii odnawialnej w Polsce. Grupa zrzeszając wyspecjalizowane podmioty, zarządza oraz przeprowadza w sposób kompleksowy proces inwestycyjny związany z budową oraz eksploatacją elektrowni PV. PCWO Energy koncentruje swoją działalność na pozyskiwaniu lokalizacji, projektowaniu, budowie a kolejno obsłudze projektów i ewentualnej sprzedaży ukończonych inwestycji w ramach poszczególnych podmiotów współpracujących

Polenergia Fotowoltaika to jedna z najszybciej rozwijających się polskich spółek energetycznych w sektorze instalacji fotowoltaicznych. Misją grupy jest aktywne wspieranie transformacji polskiego rynku energetycznego poprzez rozwój gospodarki niskoemisyjnej, czystych i odnawialnych źródeł energii. Oferujemy innowacyjne rozwiązania z zakresu fotowoltaiki, ciepła i optymalizacji zużycia energii zgodnie z rozwijanym przez nas standardem Energia 2051. Każdego miesiąca realizujemy ponad 1000 instalacji w gospodarstwach domowych i firmach.

 

 

 

 

 

  

 

  

 

 

 

 

Pin It

Cookies