Aktualności
  • English (UK)
  • pl-PL

Niestabilność przepisów i ulotność dotacji w 2016 r. oraz niepewność inwestorów co do warunków wsparcia w 2017 r. spowodowały, że rynek fotowoltaiki w ubiegłym roku rozwijał się impulsywnie jako wypadkowa wielu czynników. Bardzo trudno związać faktyczne efekty rynkowe i sprzedażowe branży PV z instrumentami wsparcia, a łączenie wzrostu rynku z najnowszymi regulacjami byłoby nadużyciem. Okazuje się jednak, że technologia zaczyna wygrywać z niestabilnym i mało sprzyjającym prawem — uważa Grzegorz Wiśniewski, prezes IEO.

Według niego, mimo trudności fotowoltaika w Polsce i stojąca za nią technologia po raz kolejny potwierdziły, że segment zasługuje na to, aby stać się przynajmniej takim projektem flagowym w „Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju” jak dobrze już rozpoznawane programy przemysłowe: drony, e-busy, Lux-torpedy. Ma też olbrzymi potencjał, by znacznie szerzej wpisać się w koncepcję „Przemysłu 4.0”, promowaną przez Ministerstwo Rozwoju. Autorzy raportu wskazują na potrzebę ustanowienia sektorowego programu badawczego nastawionego na rozwój technologiczny i aplikacje nakierowane przede wszystkim na krajowy rynek prosumencki oraz wzmocnienie instrumentów systemem wsparcia. Widzą w tym szansę rozwoju krajowego przemysłu i innowacji w fotowoltaice.

Więcej informacji o artykule na stronie Pulsu Biznesu: www.pb.pl

Pobierz raport „Raport „Rynek fotowoltaiki w Polsce’2017” ieo.pl

Pin It
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA Terms and Conditions

A well-thought-out and effective solutions for the renewable energy market.


archiwum.ieo.pl


VAT no PL524-24-00-349; The District Court for the Capital City Warsaw; Commercial Division of the National Court Register under NCR: 0000036667; Bank ALIOR 02-519 Warsaw, Rakowiecka Str. 39a, PL64 2490 0005 0000 4600 7251 1624

Cookies