Aktualności
  • English (UK)
  • pl-PL

Przemysłowy „autoproducent” energii z OZE, jest odpowiednikiem prosumenta w przypadku osoby fizycznej, posiadającym jednak w obecnym otoczeniu rynkowym istotne przewagi w realizacji takich inwestycji. Model „autoproducenta” czyli przedsiębiorstwa z instalacją OZE, zyskuje coraz większą popularność. Grupa innowacyjnych przedsiębiorstw, zwłaszcza prowadzących produkcję energochłonną w branżach o średniorocznym zużyciu energii przekraczającym wg danych GUS niejednokrotnie 500 GWh/rok (a w przypadku branż takich jak np. przetwórstwo spożywcze i gospodarka wodno-ściekowa - wielokrotność tej liczby), zdecydowała się na wykorzystanie energii produkowanej we własnych instalacjach OZE. Od 1 lipca br. mogą też sprzedawać do sieci nadwyżki wyprodukowanej energii po cenie z rynku hurtowego. Stopniowo, także w innych sektorach rośnie liczba firm przemysłowych i usługowych wykorzystujących energię z OZE na cele produkcyjne. Firmy widzą możliwość uzyskania znacznych oszczędności na zakupie energii z sieci, jak również dzięki zastosowaniu OZE mogą zminimalizować zależności od zmiennych uwarunkowań rynkowych (spodziewane już od przyszłego roku podwyżki cen energii) oraz poprawić pewność i jakość zasilania, np. w przypadku przerw w dostawie energii elektrycznej.

Przedsiębiorco, jeśli:

  • masz wysoki udział kosztów energii elektrycznej w całkowitym koszcie produkcji w przedsiębiorstwie,
  • korzystasz z najdroższych taryf grupy „C” lub „B” (w tym wysoki składnik kosztu zmiennego i bilansowania oraz wysokie opłaty za moc zamówioną, które jeszcze wzrosną w efekcie wzrostu stawki opłaty przejściowej –od stycznia 2017 roku) 
  • obawiasz się o ciągłość i bezpiecznie zasilana, zwłaszcza w czasie kryzysu energetycznego (np. ubiegłoroczny 20ty stopień zasilania),

a także, zdajesz sobie sprawę z:

Zachęcamy do zapoznania się z projektem IEO Energia odnawialna w przedsiębiorstwie i wypełnieniem krótkiej ankiety dla przedsiębiorstw.
Pin It
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA Akceptuje regulamin

Cookies