Aktualności
  • English (UK)
  • pl-PL
Instytut Energetyki Odnawialnej przygotowuje VII edycję raportu „Rynek Fotowoltaiki w Polsce ‘2019”. Raport tradycyjnie obejmuje kompleksowo cały rynek fotowoltaiki, a jednocześnie wskazuje dominujące trendy na bieżący rok. Najbliższe lata będą okresem ekspansji branży fotowoltaicznej w coraz lepszym otoczeniu politycznym, prawnym i rynkowym. W tegorocznym raporcie najszerzej przedstawimy rynek farm fotowoltaicznych realizowanych w systemie aukcyjnym oraz rynek prosumentów indywidualnych i biznesowych (commercial). Ponadto zwrócimy uwagę na rynek energii elektrycznej (wpływ produkcji energii z PV na bilans mocy i ceny energii elektrycznej). Pokażemy że instalacje fotowoltaiczne, w stosunku do innych technologii, mogą jeszcze najwięcej wnieść w zrealizowanie przez Polskę udziału energii z OZE w 2020 roku.


Nieodłącznym elementem niezwykle dynamicznego rynku i bohaterami raportu są firmy tworzące ten rynek, które ZAPRASZAMY do wzięcia udziału w tym unikalnym w Polsce i jedynym tego rodzaju badaniu rynkowym całego sektora fotowoltaicznego.

Zainteresowanym firmom prześlemy ankiety oraz szczegółowe informacje na temat współpracy. W poprzednim roku w badaniu wzięły udział firmy zamieszczone na mapie.Raport zostanie zaprezentowany podczas konferencji prasowej w czerwcu br.

W raporcie odpowiemy m.in. na pytanie jakie są perspektywy rozwoju rynku fotowoltaiki w Polsce? Uwzględnimy zarówno obecne trendy, w tym w szczególności system aukcyjny, projekt Polityki energetycznej Polski do 2040 r. oraz projekt Krajowego planu na rzecz energii i klimatu na lata 2021-2030 (KPEiK 2030), a także program „Energia plus”, który w szczególności wesprze segment „prosumenta biznesowego”, który pomimo olbrzymiego potencjału ekonomicznego (wzrost cen energii dla MŚP) tempem rozwoju do tej pory ustępował segmentom farm fotowoltaicznych i domowych mikroinstalacji.

W ubiegłorocznym raporcie szacowaliśmy, że zgodnie z aktualnymi trendami, na koniec 2020 r. łączna moc zainstalowana w fotowoltaice mogłaby wynieść ponad 1,2 GW. W przypadku dodatkowego wsparcia na koniec 2020 roku moglibyśmy uzyskać nawet 3,2 GW w systemach fotowoltaicznych i pomimo tego, że oficjalne dokumenty nie dostrzegają jeszcze także krótkoterminowego potencjału PV, (patrz wykres poniżej) to statystyki za 2018 rok potwierdzają nasze ubiegłoroczne tezy. W dłuższym okresie najbardziej optymistyczny scenariusz rozwoju sektora PV przedstawia PEP 2040 – ponad 20,2 GW łącznych mocy w 2040 r. Projekt KPEiK 2030 zakłada budowę 15,7 GW instalacji PV w 2040 roku.


Ubiegłoroczny raport dostępny jest na naszej stronie internetowej: „Rynek Fotowoltaiki w Polsce ‘2018”


Partnerzy

W kolejnych newsletterach będziemy prezentować partnerów raportu.

Firma CORAB od blisko 30 lat specjalizuje się w elektronice oraz produkcji wyrobów ze stali i aluminium. Wieloletnie doświadczenie wyniosło firmę na pozycję lidera również jako producenta systemów fotowoltaicznych. Produkty firmy Corab instalowane są w 11 krajach. Corab jest również czołowym dystrybutorem innowacyjnych rozwiązań takich jak: moduły, falowniki, zabezpieczenia, optymalizatory mocy czy kable solarne.Dziękujemy pierwszym partnerom medialnym


ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY przy tworzeniu tegorocznej edycji raportu !

• producentów, dystrybutorów, wykonawców instalacji PV
• partnerów biznesowych

Kontakt: biuro@ieo.pl

Pin It
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA Akceptuje regulamin

Cookies