Aktualności
  • English (UK)
  • pl-PL

IV edycja najważniejszego krajowego spotkania sektora pelletu odbędzie się tym razem w Krakowie, w Hotelu Qubus 10-11 czerwca 2019 r. Konferencja, w której do tej pory łącznie wzięło udział ponad 500 gości z Polski i zagranicy to najnowsze trendy krajowego i światowego rynku pelletu, rozwiązania technologiczne i aktualne przepisy prawa warunkujące rozwój odnawialnych źródeł energii. Tematem przewodnim tegorocznej edycji Forum będzie „pellet w dobie transformacji energetycznej”. Kierunki unijnej polityki energetyczno-klimatycznej jasno wskazują na wiodącą rolę OZE. Czyste spalanie, poprawa jakości powietrza, alternatywne wobec paliw konwencjonalnych źródła energii – nie są to tylko hasła, ale konkretne cele, które Polska ma do zrealizowania. Zwiększenie wykorzystania pelletu zarówno przez gospodarstwa domowe jak i instalacje przemysłowe wpisuje się, więc w plan gospodarki niskoemisyjnej. Dlatego organizatorzy konferencji będą  zabiegać o obecność na konferencji przedstawicieli rządu i samorządów.

Pellet na świecie i w Polsce

Konferencję tradycyjnie otworzy podsumowanie 2018 roku dla branży pelletu na świecie i w Polsce. A ten nie był łatwy dla producentów pelletu w całej Europie. Czy to już kryzys czy tylko chwilowe załamanie? Jak przygotować się na coraz cieplejsze zimy, spadki cen pelletu oraz ofensywę krajów spoza kontynentu na Europę? Które kierunki eksportu surowca są przyszłościowe? Między innymi te zagadnienia będą poruszane w Krakowie.

Poza wskazaniem europejskich i światowych trendów sektora pelletowego, Forum to dobry moment na analizę polskiego sektora. A ten w ostatnich miesiącach zdominował wywołany przez „Magazyn Biomasa” temat nieuczciwych praktyk krajowych wytwórców pelletu drzewnego. – Znamy przypadki fałszowania certyfikatów czy podszywania się pod uznane na rynku brandy. Dzięki powstaniu Polskiej Rady Pelletu w 2017 nasz rynek uzyskał narządzie do walki z tego typu procederami. O sukcesach stowarzyszenia w tym zakresie i planowanych działaniach PRP będziemy mówić na Forum – deklaruje Maciej Kosiński.

Formuła wiedza + biznes

Agenda tegorocznego Forum Pelletu obejmuje także zagadnienia bezpieczeństwa pracy w pelleciarni, zagrożeń pożarowych i wybuchowych, ubezpieczeń dla zakładów produkujących pellet czy – tradycyjnie – przeglądu nowości technologicznych dla fabryk pelletu. Drugiego dnia konferencja organizatorzy zaplanowali warsztaty z zarządzania procesem produkcji.

Poza solidną dawką merytorycznej wiedzy czerwcowa konferencja to sprawdzona formuła wiedza + biznes oferująca firmom – uczestnikom wyjątkową okazję zaprezentowania swojej oferty wśród profesjonalistów z Polski i zagranicy. Niezobowiązujący networking towarzyszący konferencji pozwala zamienić kontakty na kontrakty.

Rejestracja na Forum: magazynbiomasa.pl

Kontakt w sprawie konferencji:

Maciej Kosiński, m. kosinski@biomassmediagroup.pl, +48 792 122 038

Program

Pin It
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA Akceptuje regulamin