Raport PV 2024
 • English (UK)
 • pl-PL
 • Fotowoltaika w Polsce w 2023 i 2024: nowe moce i nowe wyzwania

  Sektor fotowoltaiczny w Polsce w 2023 roku kontynuował dynamiczny rozwój mimo licznych wyzwań takich jak nasilające się od 2022 roku odmowy w przyłączaniu do sieci, tzw. „curtailmenty”, ograniczenia administracyjne oraz spadające ceny energii. Na koniec 2023 roku moc zainstalowana w Polsce w instalacjach PV osiągnęła 17,08 GW, a na koniec pierwszego kwartału 2024 roku 17,73 GW. Fotowoltaika dalej pozostaje więc zdecydowanym liderem wśród wszystkich innych OZE w naszym kraju z 60% udziałem mocy zainstalowanej w całym sektorze odnawialnych źródeł energii. W 2023 roku zajęliśmy czwarte miejsce pod względem przyrostu mocy PV w UE i awansowaliśmy na szóste miejsce pod względem skumulowanej mocy zainstalowanej.


 • Partnerzy raportu "Rynek Fotowoltaiki w Polsce 2024"

  Z przyjemnością przedstawiamy tegorocznych partnerów raportu „Rynek fotowoltaiki w Polsce”.

  Raport fotowoltaiczny to coroczna publikacja, która od 12 lat gromadzi bieżące analizy dotyczące sektora fotowoltaicznego, przedstawia możliwe perspektywy jego rozwoju i wytycza trendy. Oprócz aktualnego stanu rynku, raport zawiera prognozy dotyczące mocy zainstalowanej w sektorze PV, ocenia rolę fotowoltaiki na rynku energii elektrycznej, podejmuje aspekty finansowania inwestycji, regulacje krajowe i europejskie oraz przedstawia wyniki badania rynkowego branży fotowoltaicznej.


 • Jaki jest udział Twojej Firmy w rynku fotowoltaiki?

  Badanie rynku fotowoltaicznego na potrzeby raportu IEO "Rynek Fotowoltaiki w Polsce 2024"

  Instytut Energetyki Odnawialnej przygotowuje XII edycję raportu „Rynek Fotowoltaiki w Polsce”. Raport jest wyjątkową publikacją opartą na badaniu rynku przeprowadzanym wśród firm instalacyjnych, wykonawców EPC, dystrybutorów, deweloperów, producentów urządzeń dla PV, inwestorów oraz wytwórców energii z farm PV. Jeżeli działają Państwo na rynku PV i jesteście Państwo zainteresowani wzięciem udziału w badaniu gorąco zapraszamy do kontaktu i współpracy.


 • Rozpoczynamy prace nad dwunastą edycją raportu „Rynek fotowoltaiki w Polsce”

  Instytut Energetyki Odnawialnej (IEO) z przyjemnością ogłasza rozpoczęcie prac nad dwunastą edycją naszego corocznego raportu „Rynek fotowoltaiki w Polsce”. Kontynuując tradycję poprzednich lat, planujemy dokładną analizę bieżącego stanu sektora fotowoltaicznego w Polsce, jego perspektyw rozwoju oraz wyzwań, przed którymi stoi branża. W nowej edycji skupimy się między innymi na dynamicznym wzroście rynku PV, nowych trendach, konieczności budowania silniejszej, niezależnej energetycznie gospodarki oraz przedstawimy średniookresowe prognozy mocy zainstalowanej. Raport zawierać będzie również wyniki badania przeprowadzonego wśród firm działających na rynku.

  Zaproszenie do partnerstwa

  Zachęcamy firmy zainteresowane rynkiem fotowoltaicznym do partnerstwa przy tworzeniu raportu. Partnerstwo daje unikalną możliwość prezentacji firmy na tle całej branży oraz uczestnictwa w różnorodnych działaniach promocyjnych, w tym konferencji z udziałem przedstawicieli rządu i mediów (polecamy relację z zeszłorocznej konferencji towarzyszącej publikacji raportu). Dla naszych Partnerów przewidujemy również miejsce w raporcie oraz w towarzyszącej kampanii promocyjnej.

  Poprzednie edycje raportu zyskiwały szerokie grono odbiorców zainteresowanych sektorem fotowoltaicznym. Publikacje były regularnie cytowane w mediach krajowych i zagranicznych przy omawianiu aktualności i analiz rynku PV w Polsce, potwierdzając swoją wartość jako wiarygodne i cenione źródło informacji.


Cookies