O nas
- Szczegóły
- Odsłony: 18861
Instytut Energetyki Odnawialnej (IEO) oferuje wykonanie raportu prognozy produkcji/produktywności energii elektrycznej z farmy fotowoltaicznej (PV) o następującym zakresie:
- Podstawowe informacje o inwestycji
- Metodyka
- Dane oraz założenia przyjęte do symulacji:
- dane meteorologiczne (nasłonecznienie, temperatura powietrza atmosferycznego).
- parametry techniczne modułów fotowoltaicznych oraz ich usytuowanie, parametry techniczne falowników oraz konfiguracja sprzętu.
- przyjęte wielkości strat oraz współczynnik wydajności (PR)
- Wyniki analizy - prognoza produkcji energii elektrycznej
- Obliczanie niepewności wyznaczania ilości energii wytwarzanej przez instalację oraz wydajności przy różnych poziomach prawdopodobieństwa (p50,p75 oraz p90) z jakim instalacja przekroczy pewien pułap produkcji energii rocznej
- Podsumowanie i rekomendacje
IEO wykonuje analizy w oparciu o metodykę i programy optymalizacyjne doboru komponentów systemu fotowoltaicznego w akceptowanym zakresie (bez dodatkowej weryfikacji) przez instytucje finansujące.
IEO oferuje też wykonanie niezależnej weryfikację prognoz produktywności przygotowanych przez innych Wykonawców zgodnie z wymaganiami banku (inwestora).
Koszt: wycena na podstawie wymaganych danych do wykonania inwestycji,
Termin realizacji: termin wykonania usługi określany jest indywidualnie (ok. 2 -4 tygodnie od momentu podpisania umowy) w zależności od dostarczanych danych.
Kontakt: biuro@ieo.pl
- Szczegóły
- Odsłony: 47768
Instytut Energetyki Odnawialnej (IEO) założony został w 2001r. jako niezależna grupa badawcza/think-tank. Jest pierwszym prywatnym instytutem naukowym w Polsce posiadającym głęboką znajomość całokształtu zagadnień z zakresu energetyki odnawialnej.
W szczególności specjalizuje się we wprowadzaniu zeroemisyjnych technologii OZE - energetyki słonecznej i wiatrowej. Rozwija koncepcje integracji sektorów, rynku energii elektrycznej i ciepła, w tym z wykorzystaniem magazynowania energii z OZE w krótkoterminowych i sezonowych magazynach ciepła (np. projekty ComBioTES, Ciepłownia przyszłości). IEO rozwija koncepcje produkcji w kraju urządzeń dla fotowoltaiki (projekty GIGA PV S.A.) wraz ze zwiększaniem „local content” i eksportu (UNIDO). W sposób ciągły monitoruje rynek OZE i działania administracji państwowej, jak również instytucji unijnych w formule „watchdog”.
Instytut ma bardzo duże doświadczenie w pracach o charakterze doradcy technicznego i biznesowego (due-diligence, założenia rozwiązań technicznych, programy funkcjonalno-użytkowe, studia wykonalności, biznesplany, transfer innowacji) w procesach inwestycyjnych w energetyce odnawialnej realizowanych przez - firmy i samorządy oraz w projektach badawczych realizowanych w ramach programów badawczych UE i NCBiR. Prowadzi studia podyplomowe „Energetyka odnawialna dla biznesu” oraz szkolenia dla przedsiębiorstw i samorządu gospodarczego. IEO zrealizował kilkadziesiąt ekspertyz i analiz nt. rynku energii, modeli biznesowych w energetyce odnawialnej i w przemyśle oraz analiz ekonomicznych i prognoz dla instytucji rządowych, Komisji Europejskiej oraz klientów biznesowych. Od 11 lat wydaje coroczny raport „Rynek fotowoltaiki w Polsce".