Aktualności
  • English (UK)
  • pl-PL

Polska z przyrostem w 2020 roku rzędu 2,4 GW znalazła się na czwartym miejscu w Unii Europejskiej pod względem przyrostu nowych mocy w fotowoltaice. Polska ponownie znalazła się w pierwszej czwórce w Unii Europejskiej, po tym jak w 2019 roku uplasowała się w pierwszej piątce. Dynamika rozwoju polskiego rynku utrzymuje się na wysokim poziomie, w ściślej czołówce europejskiej.

Rozwój rynku fotowoltaicznego w krajach UE-28 jest nadal bardzo dynamiczny . Z roku na rok wzrost mocy zainstalowanej w fotowoltaice jest na wysokim poziomie. Na koniec 2020 roku moc zainstalowana w krajach Unii Europejskiej w fotowoltaice wniosła około 153 GW, przyrost w stosunku do 2019 roku osiągnął wartość 18,8 GW. Według oszacowań, na podstawie danych IRENA, kraje UE uzyskały 14 % wzrost całkowitej mocy zainstalowanej w PV w stosunku do roku 2019. Uzyskany przyrost w 2020 roku był 1,13 razy większy niż ten uzyskany w 2019 roku.

Największy przyrost mocy w fotowoltaice w 2020 roku odnotowały Niemcy – 4,74 GW, na drugim miejscu uplasowała się Holandia z mocą zainstalowaną 3 GW. Na trzecim miejscu jest Hiszpania (2,8 GW nowych mocy), która w 2019 r. miała największy przyrost. Polska z wyprzedziła Francję (0,9 GW), której udział w przyroście nowych instalacji PV zmalał.

Więcej informacji o prognozach przyrostu mocy fotowoltaicznych w UE w raporcie Rynek Fotowoltaiki w Polsce 2021, którego publikacja planowana jest środę (26 maja 2021 r.) Zachęcamy do śledzenia na bieżąco informacji o raporcie na naszej stronie internetowej.

Corab to polska firma z blisko 30-letnim doświadczeniem w elektronice i produkcji komponentów ze stali i aluminium. Obecnie to największy polski producent systemów fotowoltaicznych oraz dystrybutor renomowanych marek. Corab eksportuje swoje konstrukcje do blisko 20 europejskich krajów. Firma współpracuje z największą siecią wyselekcjonowanych firm instalacyjnych z całej Polski.

PCWO Energy jest jedną z najszybciej rozwijających się grup kapitałowych na rynku energii odnawialnej w Polsce. Grupa zrzeszając wyspecjalizowane podmioty, zarządza oraz przeprowadza w sposób kompleksowy proces inwestycyjny związany z budową oraz eksploatacją elektrowni PV. PCWO Energy koncentruje swoją działalność na pozyskiwaniu lokalizacji, projektowaniu, budowie a kolejno obsłudze projektów i ewentualnej sprzedaży ukończonych inwestycji w ramach poszczególnych podmiotów współpracujących.

Strefa Energii od ponad 7 lat instaluje panele fotowoltaiczne i jest jednym z pionierów polskiego rynku fotowoltaiki. Tysiące zrealizowanych zleceń uczyniły ze Strefy Energii ekspertów w swoim fachu. Oferuje bezpłatną wizualizację wykonaną w autorskiej aplikacji oraz opiekę poinstalacyjną, dla długofalowego poczucia bezpieczeństwa klienta. Misją firmy jest szerzenie świadomości o ekologii i bezpośrednim wpływie człowieka na środowisko.

 

 

 

Pin It
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA Akceptuje regulamin

Cookies