Aktualności
  • English (UK)
  • pl-PL

Instytut Energetyki Odnawialnej rozpoczyna prace nad kolejną edycją raportu „Rynek Fotowoltaiki w Polsce 2022”. W tym roku to już 10- ta, jubileuszowa edycja. Raport po raz kolejny opierał się będzie na badaniach rynku przeprowadzonego przez Instytut wśród kluczowych przedstawicieli branży PV, analiz własnych oraz danych zewnętrznych, np. Urzędu Regulacji Energetyki, Polskich Sieci Elektroenergetycznych i przekrojowych raportów międzynarodowych.

Znamy już Partnerów „Raportu PV 2022”. Szczegółowe opisy firm zobacz tutaj.

Już w krótce firmy instalatorskie i developerskie oraz inwestorzy będą mogły wziąć udział w badaniu i pozycjonować swoją firmę na tle branży. Zachęcamy do śledzenia zakładki „Raport PV ‘2022”.

W raporcie oprócz aktualnego stanu rozwoju rynku fotowoltaicznego i łańcucha wartości zostaną przedstawione średniookresowe prognozy mocy zainstalowanej w PV, nowe modele biznesowe, możliwe formy wsparcia i finansowania inwestycji z zakresu energetyki słonecznej, krajowe i europejskie uwarunkowania regulacyjne, modele sprzedaży energii elektrycznej z fotowoltaiki, local content, miejsca pracy problem śladu węglowego oraz wyniki badania planów rozwojowych firm na rynku dostaw technologii i usług przeprowadzonego przez IEO.

Zachęcamy do zapoznania się z ubiegłorocznym raportem. Bezpłatny Raport jest do pobrania w zakładce: Raport PV 2021.

BayWa r.e. to wiodący, działający globalnie deweloper, dystrybutor i dostawca usług i rozwiązań z zakresu energii odnawialnej, który udostępnił do sieci ponad 4 GW energii oraz zarządza przeszło 10 GW aktywów. W Polsce firma prowadzi działalność zarówno w ramach dystrybucji w sektorze energii słonecznej (hurtownia fotowoltaiczna współpracująca z firmami instalatorskimi), jak również działalność projektową w zakresie energii wiatrowej oraz elektrowni PV.

mBank jest jedną z najsilniejszych i najszybciej rozwijających się marek finansowych w Polsce. Notowany na GPW od 1992 r., jest od lat synonimem innowacyjnych rozwiązań w bankowości. mBank wyróżnia najwyższej klasy bankowość cyfrowa dla firm oraz kompleksowa oferta finansowania inwestycji w biznesie. Bank regularnie otrzymuje też wysokie ratingi ESG. Zgodnie ze swoją strategią mBank systematycznie rozszerza współpracę z firmami z perspektywicznych branż, takich jak OZE.https://www.mbank.pl/msp-korporacje/

Soltec od 2006 roku współtworzy rynek fotowoltaiki w Polsce dostarczając wysokiej jakości komponenty i rozwiązania PV firmom, które projektują, montują oraz serwisują instalacje fotowoltaiczne. Od ponad 12 lat spółka specjalizuje się w doradztwie i sprzedaży systemów magazynowania energii. Jako ekspert branży fotowoltaicznej, oferuje usługi projektowania instalacji PV, serwisu oraz szkoleń pod szyldem SOLACADEMY. Wraz z partnerami biznesowymi Soltec realizuje instalacje o zróżnicowanych mocach - 50 kW, 100 kW, 200 kW – oraz wielkoskalowe projekty powyżej 1 MW, dostarczając niezbędne komponenty PV i zapewniając opiekę na wielu płaszczyznach.

Pin It
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA Akceptuje regulamin

Cookies