Strona główna

Bazy projektów fotowoltaicznych i wiatrowych – aukcje OZE

Raport oraz baza danych

  

 


Biuletyn OZE

Monitoring zmian prawno-rynkowych w energetyce odnawialnej

  

 


 

Autorski wskaźnik koniunktury rynku pv

  

   

  


Ciepłownictwo

OZE i magazyny ciepła w polskim ciepłownictwie

 

 


 

Raport Rynek Fotowoltaiki w Polsce 2022'

 
Raport oraz baza danych.

  

 

Studia podyplomowe

Energetyka Odnawialna dla biznesu: technologie, ekonomia, wdrożenia

  

 

 


 

Doradca techniczny w procesie budowy farmy fotowoltaicznej

Usługi dla inwestorów ubiegających się w banku o kredyt – doradca techniczny i prognoza produkcji energii elektrycznej z farmy PV
Zobacz więcej

Analiza dla prosumenta biznesowego

Elektrownia wiatrowa na terenie dużego zakładu przemysłowego
 

 

 

  • English (UK)
  • pl-PL

Raport PV

 

 

Corab to polska firma z blisko 30-letnim doświadczeniem w elektronice i produkcji komponentów ze stali i aluminium. Obecnie to największy polski producent systemów fotowoltaicznych oraz dystrybutor renomowanych marek. Misją firmy od początku jej powstania jest tworzenie wysokiej jakości wyrobów, bezpiecznych dla użytkownika. Obecnie wszystkie produkty są wytwarzane w nowoczesnym zakładzie produkcyjnym w Bartoszycach. Park maszynowy składa się z nowoczesnych linii profilujących i jest najnowocześniejszy w tej części Europy. Firma obecnie zatrudnia ponad 250 specjalistów. W ubiegłym roku uruchomiono nowoczesny magazyn wysokiego składowania. Corab eksportuje swoje konstrukcje do blisko 20 europejskich krajów. Firma współpracuje z największą siecią wyselekcjonowanych firm instalacyjnych z całej Polski.

 

 

PCWO Energy jest jedną z najszybciej rozwijających się grup kapitałowych na rynku energii odnawialnej w Polsce. Grupa zrzeszając wyspecjalizowane podmioty, zarządza oraz przeprowadza w sposób kompleksowy proces inwestycyjny związany z budową oraz eksploatacją elektrowni PV. PCWO Energy koncentruje swoją działalność na pozyskiwaniu lokalizacji, projektowaniu, budowie a kolejno obsłudze projektów i ewentualnej sprzedaży ukończonych inwestycji w ramach poszczególnych podmiotów współpracujących.

 

 

Strefa Energii od ponad 7 lat instaluje panele fotowoltaiczne i jest jednym z pionierów polskiego rynku fotowoltaiki. Obecnie firma posiada swoje oddziały na terenie 8 województw w południowej i środkowej Polsce. Tysiące zrealizowanych zleceń uczyniły ze Strefy Energii ekspertów w swoim fachu. Firma bazuje na zespole doświadczonych i zaangażowanych fachowców, własnych ekipach instalatorskich oraz najwyższej jakości komponentach. Oferuje bezpłatną wizualizację wykonaną w autorskiej aplikacji oraz opiekę poinstalacyjną, dla długofalowego poczucia bezpieczeństwa klienta. Misją firmy jest szerzenie świadomości o ekologii i bezpośrednim wpływie człowieka na środowisko.

 

AVIA Solar to marka należąca do UNIMOT Energia i Gaz. Jej gwarantem jest spółka UNIMOT S.A. z 27- letnim doświadczeniem na rynku paliwowym i energetycznym. AVIA Solar to odpowiedź na dynamiczny rozwój rynku fotowoltaicznego w Polsce i rosnące w tym zakresie potrzeby klientów. Posiada kompleksową, multiproduktową ofertę systemów fotowoltaicznych dla klientów zainteresowanych redukcją kosztów za energię elektryczną, uzupełnioną ofertą na odkup energii z instalacji jak również sprzedaż energii elektrycznej do klienta końcowego. AVIA Solar współpracuje z czołowymi producentami paneli fotowoltaicznych, falowników czy systemów mocowań w Polsce i na świecie, oferując najwyższą jakość produktów, 25-letnią gwarancję, ofertę dostosowaną do potrzeb oraz fachowy i doświadczony zespół. AVIA Solar zapewnia również kompleksową usługę realizacji projektów wielkoskalowych, która obejmuje: uzyskanie niezbędnych pozwoleń, wykonanie projektu budowlanego, projektu wykonawczego, budowę oraz usługę utrzymania. Więcej informacji: www.aviasolar.pl

 

 

Bruk-Bet® Fotowoltaika jest częścią spółki BRUK-BET, która działa w branży budowlanej od ponad 37 lat. W 2011 roku w Tarnowie uruchomiliśmy nowoczesną fabrykę modułów fotowoltaicznych, opierając strategię marki Bruk-Bet® Fotowoltaika na wysokiej jakości produkcji. Pięć lat później zwiększyliśmy przepustowość linii w oparciu o rozwiązania technologiczne firmy Meyer Burger. Jako jedyny producent w Polsce i jeden z niewielu na świecie, poddaliśmy nasze produkty ekstremalnym testom przyspieszonego starzenia, któreodzwierciedlają rzeczywiste zużycie modułu przez kilkadziesiąt lat pracy. W 2021 roku, chcąc podkreślić dorobek technologiczny firmy Bruk-Bet w obszarze fotowoltaiki, przeprowadziliśmy rebranding marki związany z nadaniem nowej nazwy wraz z logo – Bruk-Bet Fotowoltaika.  Zmiana ta uwypukla ścisły związek pomiędzy spółką działającą na rynku od 37 lat a marką produkującą moduły PV nieprzerwanie od 2011 roku.

Firma Eaton jest światowym liderem w dziedzinie dystrybucji energii niskiego i średniego napięcia, ochrony instalacji elektrycznych, zasilania gwarantowanego i magazynowania energii, sterowania, techniki napędowej i automatyki, rozwiązań z zakresu oświetlenia awaryjnego, bezpieczeństwa i systemów sygnalizacji ostrzegawczej oraz rozwiązań dla instalacji w niebezpiecznych warunkach. Eaton zapewnia energię niezbędną do działalności przedsiębiorstw w wielu branżach i na całym świecie, pomagając klientom w rozwiązaniu najważniejszych problemów z zakresu zarządzania energią elektryczną


Edison Energia to spółka oferująca kompleksową usługę wykonania instalacji fotowoltaicznej. Działanie firmy ukierunkowane jest na spełnienie potrzeb nawet najbardziej wymagającego klienta, zarówno indywidualnego jak i biznesowego. Edison Energia zapewnia dostęp do nowoczesnej i innowacyjnej technologii oraz 25-letnią gwarancję produkcji energii. Spółka posiada w swojej ofercie również pompy ciepła, które są nowoczesnym i ekologicznym sposobem na ogrzanie budynku. Firma zrzesza pracowników, którzy z pasją i doświadczeniem wspierają transformację energetyczną.

 

 

 

 

 

 

BayWa r.e. to wiodący, działający globalnie deweloper, dystrybutor i dostawca usług i rozwiązań z zakresu energii odnawialnej, który udostępnił do sieci ponad 4 GW energii oraz zarządza przeszło 10 GW aktywów. W Polsce firma prowadzi działalność zarówno w ramach dystrybucji w sektorze energii słonecznej (hurtownia fotowoltaiczna współpracująca z firmami instalatorskimi), jak również działalność projektową w zakresie energii wiatrowej oraz elektrowni PV.

mBank jest jedną z najsilniejszych i najszybciej rozwijających się marek finansowych w Polsce. Notowany na GPW od 1992 r., jest od lat synonimem innowacyjnych rozwiązań w bankowości. mBank wyróżnia najwyższej klasy bankowość cyfrowa dla firm oraz kompleksowa oferta finansowania inwestycji w biznesie. Bank regularnie otrzymuje też wysokie ratingi ESG. Zgodnie ze swoją strategią mBank systematycznie rozszerza współpracę z firmami z perspektywicznych branż, takich jak OZE.

Soltec od 2006 roku współtworzy rynek fotowoltaiki w Polsce dostarczając wysokiej jakości komponenty i rozwiązania PV firmom, które projektują, montują oraz serwisują instalacje fotowoltaiczne. Od ponad 12 lat spółka specjalizuje się w doradztwie i sprzedaży systemów magazynowania energii. Jako ekspert branży fotowoltaicznej, oferuje usługi projektowania instalacji PV, serwisu oraz szkoleń pod szyldem SOLACADEMY. Wraz z partnerami biznesowymi Soltec realizuje instalacje o zróżnicowanych mocach - 50 kW, 100 kW, 200 kW – oraz wielkoskalowe projekty powyżej 1 MW, dostarczając niezbędne komponenty PV i zapewniając opiekę na wielu płaszczyznach.

 

 

ALSEVA to krakowski generalny wykonawca wielkopowierzchniowych farm fotowoltaicznych, który nie tylko buduje (EPC), ale też projektuje i serwisuje farmy o łącznej mocy ponad 100 MW. Obecnie realizuje m.in. farmę PV w Rzezawie (woj. małopolskie) o mocy 60 MW, która będzie jedną z największych instalacji tego typu w Polsce. Firma prowadzi prace przy użyciu własnych zespołów wykonawczych i zasobów sprzętowych. Działa też w zakresie tworzenia magazynów energii i zapewniania umów PPA dla przedsiębiorców.

 

 

Corab to polska firma z 30-letnim doświadczeniem w elektronice i produkcji komponentów ze stali i aluminium. To wiodący polski producent systemów fotowoltaicznych oraz dystrybutor renomowanych marek branży OZE. Wszystkie produkty powstają w zakładzie produkcyjnym w Bartoszycach. Firma Corab oferuje systemy na wszelkie rodzaje dachów, oraz konstrukcje dedykowane m.in. obszarom rolniczym oraz farmom fotowoltaicznym. Corab eksportuje swoje konstrukcje do 20 krajów na całym świecie oraz współpracuje z siecią wyselekcjonowanych firm instalacyjnych z całej Polski, działających jako sieć Corab Partner.

 

 

OX2 rozwija i sprzedaje farmy wiatrowe oraz fotowoltaiczne. Od 2004 roku OX2 objął pozycję lidera pod względem realizacji wielkoskalowych, lądowych inwestycji wiatrowych oraz sprzedał obiekty o łącznej mocy zainstalowanej na poziomie około 2,5 GW w Szwecji, Finlandii, Norwegii oraz Polsce. Misją OX2 jest przewodzenie w trwającej transformacji energetycznej oraz poprzez zwiększanie dostępu do odnawialnej energii, działanie na rzecz bardziej zrównoważonej przyszłości.

PCWO Energy jest jedną z najszybciej rozwijających się grup kapitałowych na rynku energii odnawialnej w Polsce. Grupa zrzeszając wyspecjalizowane podmioty, zarządza oraz przeprowadza w sposób kompleksowy proces inwestycyjny związany z budową oraz eksploatacją elektrowni PV. PCWO Energy koncentruje swoją działalność na pozyskiwaniu lokalizacji, projektowaniu, budowie a kolejno obsłudze projektów i ewentualnej sprzedaży ukończonych inwestycji w ramach poszczególnych podmiotów współpracujących

Polenergia Fotowoltaika to jedna z najszybciej rozwijających się polskich spółek energetycznych w sektorze instalacji fotowoltaicznych. Misją grupy jest aktywne wspieranie transformacji polskiego rynku energetycznego poprzez rozwój gospodarki niskoemisyjnej, czystych i odnawialnych źródeł energii. Oferujemy innowacyjne rozwiązania z zakresu fotowoltaiki, ciepła i optymalizacji zużycia energii zgodnie z rozwijanym przez nas standardem Energia 2051. Każdego miesiąca realizujemy ponad 1000 instalacji w gospodarstwach domowych i firmach.

 

 

 

 

 

  

 

  

 

 

 

 

 

 
 
 
 

BayWa r.e. to wiodący, działający w 30 krajach deweloper, dystrybutor oraz dostawca usług i rozwiązań z zakresu energetyki odnawialnej. Wybudowaliśmy i przyłączyliśmy do sieci instalacje o mocy sięgającej już 5 GW oraz zarządzamy przeszło 10,5 GW aktywów. W Polsce firma prowadzi działalność w zakresie rozwoju wielkoskalowych projektów farm fotowoltaicznych i wiatrowych, a także dystrybucji w sektorze energii słonecznej (hurtownia fotowoltaiczna współpracująca z firmami instalatorskimi).

 

   

 

 

CORAB S.A. jest wiodącym europejskim producentem systemów fotowoltaicznych oraz dystrybutorem urządzeń renomowanych marek branży OZE. Od ponad 30 lat firma projektuje konstrukcje i doskonali technologię wytwarzania produktów ze stali i aluminium. Spółkę wyróżniają doświadczenie, innowacyjność i kompetencje. Sprawiają one, że CORAB S.A. jest jednym z liderów branży OZE w Polsce i Europie. CORAB S.A. to pewny kontrahent w biznesie i właściwy partner do uzyskania niezależności energetycznej. 

 

 

 

EDP Energia Polska działa na polskim rynku energetycznym od 2020 roku. Firma dostarcza klientom biznesowym rozwiązania energetyczne i fotowoltaiczne. Oferta usług obejmuje zarówno model transakcyjny, jak i PV-as-a-Service (pozwalający firmom na korzystanie z instalacji fotowoltaicznej bez żadnych początkowych inwestycji, co znacząco ogranicza wydatki za energię elektryczną). Spółka jest członkiem grupy EDP, która jest międzynarodowym liderem w dziedzinie energii odnawialnej i rozwiązań PV.

 

 

 

 

mBank był pierwszym w pełni internetowym bankiem w Polsce, a dziś wyznacza kierunek rozwoju bankowości mobilnej i online. Jest jedną z najszybciej rozwijających się marek finansowych w Polsce, od 26 lat notowaną na warszawskiej GPW. Bank rozpoczął działalność 36 lat temu jako BRE Bank. W 2013 r. nazwa mBanku zastąpiła marki BRE i MultiuBanku. Dzisiaj jest bankiem uniwersalnym, obsługującym ponad 5,5 mln klientów detalicznych i 31 tys. klientów korporacyjnych.

 

 

 

 

Grupa Alseva jest jednym z liderów w obszarze rozwoju OZE w Polsce. Jesteśmy deweloperem inwestycji OZE, generalnym wykonawcą EPC wielkopowierzchniowych elektrowni PV i magazynów energii, niezależnym producentem energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii. Obecnie rozwijamy projekty o mocy ponad 7GW, z czego istotna część jest w wysokim stadium zaawansowania. Realizujemy zlecenia m.in. dla przedsiębiorstw polskiej energetyki. Corocznie przekazujemy do użytkowania nowe obiekty o mocy 150MW.

 

 

HUAWEI jako globalny lider z ponad 30 letnim doświadczeniem w branży ICT, zapewnia zaawansowane technologicznie rozwiązania dla fotowoltaiki i magazynowania energii. Zapewnienie dostępu do technologii cyfrowych dla każdej osoby, w celu stworzenia w pełni połączonego i cyfrowego świata jest misją firmy. Dzięki inwestycjom w B+R oraz strategii rozwoju zorientowanej na Klienta, Huawei tworzy zaawansowane rozwiązania Digital Power pomagając zasilić miliony domów i organizacji na całym świecie.

 

 

 

 

OX2 rozwija i buduje farmy wiatrowe oraz farmy fotowoltaiczne. Firma oferuje także zarządzanie farmami wiatrowymi i słonecznymi po zakończeniu budowy. Portfel projektów deweloperskich OX2 obejmuje inwestycje zarówno własne, jak i nabyte w drodze przejęcia praw do projektu na różnych etapach rozwoju. Firma jest również aktywna w obszarze rozwoju technologii energetyki odnawialnej, takich jak wodór i magazynowanie energii. OX2 prowadzi działalność na dziesięciu rynkach w Europie.

 

 

Polenergia Fotowoltaika jedna z najszybciej rozwijających się polskich spółek energetycznych w sektorze instalacji fotowoltaicznych. W 2021 roku zajęła 1.miejsce pod względem zainstalowanej mocy w mikroinstalacjach, wśród firm objętych badaniem przeprowadzonym przez IEO. Oferuje innowacyjne rozwiązania z zakresu fotowoltaiki, ciepła i optymalizacji zużycia energii. Wytyczamy kierunki polskiej transformacji energetycznej. Firma jest aktywnym członkiem PSES.  

 

 

 

 
 
 
 
 
 
  
 
 
  
  
  
  
 
 
 
 
 
 
  
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

Instytut Energetyki Odnawialnej rozpoczyna prace nad VIII edycją raportu „Rynek Fotowoltaiki w Polsce 2020”. Raport będzie przedstawiał obecną sytuację na polskim rynku fotowoltaicznym oraz perspektywy rozwoju tego sektora. W raporcie omówimy m.in. dotychczas przeprowadzone aukcje OZE oraz ich wpływ na rynek odnawialnych źródeł energii.

Jak zatem wyglądają wyniki ostatniej aukcji OZE, w której mogły wygrać projekty PV?

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA Akceptuje regulamin

Cookies